Co je k provozu aplikace potřeba
Pro zajištění bezpečného a spolehlivého provozu aplikace TOUCHGUARD s funkcí ochrany osamoceného pracovníka doporučujeme použít námi prodávané odolné přístroje německých výrobců RugGear (telefony pro outdoor a průmysl) nebo ECOM by Pepperl + Fuchs (telefony do výbušného prostředí ATEX Zone 1/21 a 2/22).
Aplikace TOUCHGARD s funkcí na ochranu osamocených pracovníků v mobilu je postavena na monitorování neobvyklých událostí, které když nastanou, systém automaticky vyhlásí poplach. Je zcela nezbytné, aby měl pracovník mobilní telefon neustále při sobě, nejlépe zajištěný na opasku. Pokud mobilní telefon disponuje hardwarovým SOS tlačítkem, může pracovník, v případě nouze, vyvolat okamžitý poplach sám.
Jaké situace aplikace monitoruje
- Volný pád (pád z výšky)
- Náraz
- Náklon (nestandardní poloha)
- Nečinnost (pokud se pracovník po určitou dobu nehýbe)
- Bdělost (pracovník musí v zadaném časovém intervalu potvrdit, že je v pořádku)
- Telefon je offline (pokud se pracovník dostane mimo signál, je zde riziko, že poplach nedorazí tam, kam by měl. Proto systém monitoruje i dostupnost připojení k serveru)
Tyto události lze libovolně kombinovat na základě prostředí, ve kterém se rizikové pracoviště nachází a nastavit nezávisle pro každý mobilní telefon.

Lokalizace venku i uvnitř budov
Lokalizaci pracovníků lze zajistit venku i uvnitř budov, a to prostřednictvím získávání GPS údajů. V případě venkovní lokalizace jsou zajišťovány údaje o pozici mobilního telefonu, vč. funkce geofencing (monitorování ohraničené oblasti, kde se telefon nachází). U vnitřní lokalizace jsou získávány GPS pozice z iBeaconů (bluetooth vysílačů).
Co se stane, když se spustí poplach
Vyhodnotí-li systém nestandardní situaci, zahájí v první fázi zvukovou signalizaci takzvaného předpoplachu. Jedná se o časový úsek, obvykle v délce 30-60 vteřin, během kterého má uživatel mobilního telefonu možnost stornovat vyvolaný poplach např. z důvodu jeho neopodstatnění – pracovník je zcela v pořádku. Pokud, ale pracovník ve stanoveném čase předalarm nezruší, spustí se automaticky ostrý poplach, který se datovou cestou odešle na server. Lze použít vlastní prostředí serveru nebo řešení s PCO. Systém rozešle SMS s potřebnými údaji o vyhlášeném poplachu určeným osobám a zahájí vytáčení telefonního hovoru na definovaná telefonní čísla. Telefon pak automaticky vytáčí jedno číslo za druhým, dokud není hovor přijat. Přijetím hovoru je zahájena komunikace s hlasitým odposlechem na mobilním telefonu pracovníka v krizové situaci. Lokalizaci pracovníka lze provést prostřednictvím serverové části aplikace a zobrazení alarmu v Přehledu aplikace.
Webová aplikace

- Rozhraní pro serverovou část (dispečer, administrátor) je webová aplikace, která je dostupná přes standardní webové prohlížeče.
- Rozhraní je responzivní, tzn. je přizpůsobeno pro PC, tablety i mobilní telefony.
- Do systému se přihlašuje uživatelským jménem (emailem) a heslem.
- Zde je možné provádět veškerá nastavení, ať už jde o přístupy pro dispečery a jejich oprávnění nebo kompletní správu funkcí pro mobilní terminály.
- Oprávnění pro uživatele webového rozhraní lze nastavit v úrovních zobrazit / vytvořit / editovat / smazat a to pro každou jednotlivou funkci zvlášť.
- Systém se člení do lokalit, ze kterých lze vytvořit libovolná stromová struktura. Ta udává i kdo má přístup do určité úrovně (obdobně to lze nastavit i při úpravě uživatelských práv).
- Veškeré funkce mobilních hodinek lze nastavovat vzdáleně přes webové rozhraní. Každé hodinky mohou mít jiné nastavení.
- Polohu hodinek lze zobrazit na mapových podkladech